Als er in de slotfase iets langer wordt getwijfeld door de achtervolgsters, blijft ze weg en wint ze ook nog de rit”, oordeelde ploegleider Bram Sevens. De Amerikaanse Miller (HTC) zegevierde, Johansson bleef leidster.
De zege zou de spreekwoordelijke kers op de taart zijn geweest. Met nog vier kilometer te fietsen in rit drie van de Ronde van Thüringen leek Trixi op weg naar haar eerste overwinning in dienst van AA Drink/Leontien.nl. Ze kreeg een voorsprong van tien seconden, het werden er vijftien…en toen stokte dat oplopende ritme. Enkele honderden meters verder plakten echter de dertien overgebleven vrouwen (van een kopgroep van zestien die na een kilometer of veertig al was ontstaan) alweer aan haar achterwiel.
“En dan weet je dat het op een sprint uitdraait. Daarin had Trixi natuurlijk niet zoveel meer in te brengen, na al dat aanvallende werk. Meer dan een zevende stek was niet mogelijk. Ze reed uitstekend, ik heb ’r echt niet op een foutje kunnen betrappen. Dat gold overigens voor de gehele ploeg. Daphny en Trixi zouden vanaf de start zorgen dat ze in de vluchtpogingen waren vertegenwoordigd. Kirsten Wild zou zich bekommeren om de tussensprints; daarin moest ze de punten en bonificatieseconden grijpen om de leidster in het klassement (Emma Johansson) niet verder te laten uitlopen. Maar ja, toen zo vroeg een club aan de haal ging, was dat niet meer nodig.
Bron:www.leontien.nl/aadrink